Diseases that can be cured by water

 آب برای همه عملکردهای بدن ضروری است. این ماده قدرت شفابخشی زیادی دارد که می تواند از بسیاری از بیماری ها یا عفونت ها پیشگیری و آن ها را درمان کند. بنابراین جای تعجب نیست که آب را “اکسیر زندگی” می نامند.

کدام بیماری ها با نوشیدن آب، قابل کنترل هستند؟

توجه داشته باشید آب، درمان کامل و جامعی برای بیماری ها به شمار نمی رود و شدت و نوع بیماری، سن، وضعیت جسمانی، نوع تغذیه و … در اثربخشی آن موثر هستند. اما بدون شک نوشیدن آب به اندازه کافی و موردنیاز بدن هر فرد خطری برای بدن ندارد و از طرفی می تواند تا حد زیادی ابتلا به برخی بیماری ها را کنترل کند.

  • آرتروز

افراد دارای آرتروز، بسته به شدت آن درد و ناراحتی بسیاری را تحمل می کنند. علاوه بر آزارهای جسمی، بیماران آرتروزی هزینه زیادی هم برای دارو و درمان خود می کنند که ممکن است بدون عوارض جانبی نباشد. نوشیدن آب کافی و سالم در افراد مبتلا به آرتروز باعث می شود مایع مفصلی تقویت شده و اصطکاک بین مفاصل کاهش یابد، بنابراین مفاصل حرکت روان تری خواهند داشت و نتیجتا درد شخص کاهش می یابد.

  • بیماری قلبی

نوشیدن آب باعث رقیق شدن و روان تر شدن جریان خون در رگ ها می شود. امروزه متخصصان اثبات کرده اند که با نوشیدن آب کافی در طول شبانه روز می توان خطر حمله قلبی را تا 50 درصد کاهش داد.

  • یبوست

یبوست ممکن است به دلیل تغذیه ناسالم، عوارض جانبی داروها، ضعف روده، کم آبی یا شرایط هورمونی به وجود آید. آب به صورت معجزه آسایی باعث بهبودی یبوست می شود. در صورت هیدراته بودن بدن، سموم از بدن خارج و مدفوع نرم تر می شود و بدین گونه عمل دفع راحت تر صورت می گیرد.

  • عفونت قارچی

عفونت های قارچی می توانند بسیار دردناک باشند. نوشیدن آب در کنار خوردن سیر و ماست راهی برای مقابله با این عفونت ها به شمار می رود. نوشیدن آب کافی باعث می شود قندهای اضافی بدن دفع شده و این عفونت کاهش یابد. آب خالص و ساده یکی از بهترین روش ها برای درمان انواع عفونت ها است.

  • عفونت مثانه

نقش آب در سلامت مثانه غیر قابل انکار است زیرا عضله الاستیک درون مثانه با منبسط شدن می تواند تا 750 میلی لیتر آب در خود ذخیره کند. عفونت های مثانه عمدتا به دلیل ورود باکتری به دستگاه ادراری اتفاق می افتد و نوشیدن آب باعث خارج شدن این باکتری ها از مثانه و سلامت آن می شود.

  • سنگ کلیه

هیدراته بودن بدن برای سلامت کلیه ها بسیار اهمیت دارد. کلیه ها، کبد و دستگاه ادراری همه مسئول دفع سموم از بدن هستند و زمانی که آب به اندازه کافی نوشیده نشود مواد اضافی خارج نشده و باکتری ها و پروتئین ها تبدیل به سنگ در کلیه ها می شوند. سنگ های کلیوی بسیار دردناک هستند و دفع آن ها از طریق ادرار دشوار است. کمبود آب بدن می تواند احتمال ایجاد سنگ یا عفونت را افزایش دهد. بنابراین، آب از تشکیل سنگ در کلیه جلوگیری می کند و تمام سموم بدن را از طریق ادرار دفع می نماید.

  • پوکی استخوان

پوکی استخوان بیماری دردناکی است که در آن حجم توده استخوانی کاهش پیدا کرده و بافت استخوانی شروع به تجزیه می کند. نوشیدن آب نه تنها به جلوگیری از این بیماری کمک می کند بلکه موجب می شود این بیماران بتوانند بهتر با آن کنار بیایند.

  • میگرن

یکی از دلایل سردرد میگرنی نیاز مغز و چشم به آب است. به همین دلیل است که در این نوع سردردها پشت چشم ها و نهایتا بینایی دچار اختلال می شود. با تامین آب کافی بدن بسیاری از این سردردها کاهش خواهد یافت.

  • آسم

یکی از دلایل بروز آسم، که هزاران کودک در سال را به کام مرگ می کشاند، کمبود آب در بدن است. مسبب اين موضوع، سيستم مديريت خشکسالی بدن است. در موارد ابتلا به آسم، راه ورود و خروج هواي بدن دچار اختلال شده و از همين رو آب نمي تواند به شكل بخار از بدن خارج گردد – خروج بخار از بدن همان چيزيست كه در زمستان آن را مشاهده مي كنيم. افزايش مصرف آب مي تواند از بروز حملات آسمي جلوگيري كند. افراد مبتلا به آسم همچنين بايد نمك بيشتري مصرف كنند تا گرفتگي هاي ماهيچه اي در ريه ها كه باعث انسداد جريان آزاد هوا در كيسه هاي هوايي مي شود برطرف گردد.

  • دیابت

کم آبی شدید بدن یکی از عوارض دیابت بزرگسالان است. برای آن که آب کافی در گردش و مقدمه نیاز مغز به آب تامین شود، ترشح انسولین متوقف شده تا انسولین مانعی برای وارد شدن آب به سلول های بدن نباشد. در دیابت، فقط برخی سلول ها سهمیه آب برای زنده ماندن دارند. اگر این بیماری در مراحل ابتدایی تشخیص داده شود می توان جریان آن را با آب و نمک معکوس و از عوارض آتی آن جلوگیری به عمل آورد.

سخن پایانی

آب خواص معجزه آسای بسیاری دارد و می تواند در پیشگیری، تسکین و یا بهبود بسیاری از بیماری ها موثر واقع شود. باید در نظر داشت که برای بهره مندی از این مزایا آب سالم و کافی می بایست نوشیده شود؛ در غیر این صورت مشکلات بیشتری برای بدن به وجود خواهد آمد. در نهایت باید متذکر شد که شدت بیماری با توجه به شرایط هر شخصی متفاوت است بنابراین در مراحل پیشرفته بهتر است با پزشک متخصص مشورت شود.

What's your reaction?
0Cool0Bad0Lol0Sad

Leave a comment